Polecamy
wmpp

http://www.ptp.na1.pl/images//50%20lat%20ptp%20przewodnicz%B1ce.bmp

Najnowsze
Sonda
Czy popierasz akcję "Tylko mój brat mówi do mnie 'siostro'"?
 
Czy przeszkadza Ci gdy pacjent zwraca się do Ciebie "siostro"?
 
Odwiedziny

Maria Kowalska Drukuj Email
10.04.2019.
16Olsztyn

Model zintegrowanej opieki nad pacjentem z gwałtownym pogorszeniem stanu zdrowia w szpitalu

W 2018 roku Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Olsztynie przystąpił do projektu ,,Zespoły Wczesnego Reagowania (ZWR)” realizowanego przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia w Krakowie.

W szpitalu został powołany Zespół Wczesnego Reagowania, w skład którego wchodzi lekarz anestezjolog oraz pielęgniarka Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii (AiIT).

Celem wdrożonego modelu zintegrowanej opieki nad pacjentem z gwałtownym pogorszeniem się stanu zdrowia w szpitalu jest poprawa jakości leczenia i bezpieczeństwa pacjentów poprzez niezwłoczną identyfikację pacjentów zagrożonych gwałtownym pogorszeniem stanu zdrowia lub zatrzymaniem krążenia/oddychania oraz ich szybkie leczenie.

Na bazie ZWR zespół pielęgniarski wdrożył działania zmieniające organizację opieki nad szczególnie trudną i wymagająca grupą pacjentów poddawanych respiratoroterapii w oddziałach innych niż OIT oraz monitorowanie stanu pacjenta przeniesionego do innego oddziału szpitalnego do 24 godzin od zakończonego pobytu w AiIT.

Do realizacji zadań wyznaczono członków zespołu pielęgniarskiego Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii, posiadających kwalifikacje oraz wieloletnie doświadczenie w zakresie opieki nad pacjentami w AiIT.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »